PRIVACY POLICY

TIRPORT, AB Plus Bilişim Teknolojileri Grubu iştiraki olan GRN Lojistik Teknolojileri A.Ş.’nin tescilli bir markasıdır.

GRN Lojistik Teknolojileri A.Ş., TIRPORT’un kurumsal web sitesi www.tirport.com ‘u ve “TIRPORT”adıyla akıllı telefonlarda faaliyet gösteren IOS ve Android Uygulamaları işletmektedir.

TIRPORT, hizmet almak amacıyla üye olan ve bizzat hizmet alan kurumsal ve bireysel kullanıcılarının TIRPORT ile elektronik ortamda paylaştıkları kişisel bilgileri, üye olurken kabul ettikleri “Üyelik Sözleşmesi” esasları dışında üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşmayacağını taahhüt eder. (Hukuki zorunluluklar ve mahkeme talepleri hariç) TIRPORT, kullanıcılarının kişisel ve ticari bilgilerinin kişiye özel kalmasını prensip olarak kabul eder.

TIRPORT, zaman içinde gelişen şartlara ve gerekliliklere bağlı olarak tek taraflı Gizlilik Politikasında değişiklik yapabilir. Revize edilen Gizlilik Politikasının TIRPORT Web sitesinde yayınlanması yeterlidir. Kullanıcıların belirli zamanlarda Gizlilik Politikasını gözden geçirmeleri önerilir ve kullanıcıların kendi sorumluluklarındadır.

Aplikasyonlara doğrudan üyelik ve WEB Portalı üzerinden çeşitli form ve oylamaların kullanıcılar tarafından doldurulması talep edilebilir. Kullanıcıların kişisel bilgilerinin (Cep Telefonu, Ad, Soyad, Adres, Ehliyet, e-mail, Firma bilgileri) yanında kullandıkları araçlara ilişkin ruhsat, sigorta poliçesi, SRC Belgesi, Araç fotoğrafı vb. bilgiler de talep edilebilir. Kullanıcılar, TIRPORT’ta hesap açmak suretiyle verilen bilgilerin ve Tırport üzerinden aldıkları hizmetlerle nakliye ve taşıyıcı bilgilerinin Tırport tarafından kullanılmasına izin verdiklerini kabul beyan ve taahhüt eder. 

TIRPORT, kullanıcılara ait bilgilere teknik bir iletişim dosyası (Çerez) kullanarak da erişebilir. Teknik iletişim dosyası kullanıcıların internet sitelerine gelecekteki dönemlerde daha rahat erişmeleri için kullanılır.

TIRPORT, üyelerine paylaştıkları iletişim adresleri ve telefonları üzerinden SMS, arama, mektup vb. yollarla ulaşabilir, çeşitli anlık bildirimlerde bulunabilir. Üyelik sözleşmesi çevresinde bu durumu TIRPORT üyeleri önceden kabul etmiş sayılırlar. TIRPORT’un gerekli tüm bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, web sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, TIRPORT’un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

TIRPORT web sitesi dâhilinde başka sitelere bağlantılar (linkler) verebilir. TIRPORT bu bağlantılar vasıtasıyla erişilen sitenin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

TIRPORT, nakliye sektöründe kaliteyi geliştirmesi için Yük Verenler ile Yük Taşıyan ve Hizmet Sağlayıcıların performanslarını anlık olarak izlemekte, performans bilgilerini düzenli olarak tutmaktadır. Bu bilgileri gerektiğinde hizmet talep edenlere bilgi amaçlı sunmaktadır. Bu şekilde tarafların birbirlerinin sistem içindeki performans bilgilerini görmeleri ve iş akdi için birbirleriyle etkileşime girmeden karar destek sistemi olarak dikkate almaları amaçlanmaktadır. TIRPORT üyeleri, bu bilgilerin karşı tarafa iletileceğini ve paylaşılacağını kabul etmiş sayılır.

TIRPORT, sistemi kullanan ama kötü performansa sahip olan, sürekli sorun çıkaran kötü performans puanına sahip kullanıcıları sistemden çıkarma, bir daha üye olmasını engelleme vb. haklarını saklı tutar. Performans sistemi kriterleri TIRPORT tarafından geliştirilir ve uygulanır.

TIRPORT üzerinden gerçekleştirilen tüm Kredi Kartı, EFT ve Havale işlemleri uluslararası geçerli ve onaylı güvenlik sistemleri ile yapılmaktadır.

İşbu web sitesini ve TIRPORT’un uygulamalarını “üye” olarak kullanan kullanıcılar, TIRPORT Üyelik Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası esaslarını kabul etmiş sayılırlar.